Widgets

Aerosmith Dinle,Şarkıları Dinle

type='html'>


Aerosmith,1970 yılında ABD'nin Massachusetts eyaletinin Boston şehrinde kurulmuş bir rock müzik grubudur. Gruba Boston'ın Kötü Çocukları ve Amerika'nın en büyük rock and roll grubu yakıştırmaları yapılır. Aerosmith, blues kökenli hard rock tarzındaki müzikleri ile bir çok rock grubuna ilham kaynağı olmuştur.


Aerosmith, 1970'de, vokalist Steven Tyler'ın gitarist Joe Perry ile bir dondurma salonunda tanışmasıyla kuruldu. Perry, Tyler'a rock-caz topluluğunda yer alması için teklifte bulundu.


Aerosmith, Rolling Stone dergisinin Tüm zamanların en büyük 100 sanatçısı listesinde 57. sırada yer almıştır. Ayrıca 66,5 milyonu ABD sınırları içinde olmak üzere; sattığı 150 milyon albüm ile gelmiş geçmiş en fazla albüm satan Amerikalı rock grubudur. 2001 yılında Rock and Roll Hall of Fame tarafından onurlandırılan grup başta dört Grammy ödülü olmak üzere bir çok ödül kazanmıştır.

tags : aerosmith full şarkıları dinle,aerosmith tüm şarkıları dinle,aerosmith eski şarkıları dinle,aerosmith playlist dinle,aerosmith komple dinle,aerosmith albümü dinle,aerosmith eski albümleri dinle

0 yorum:

Yorum Gönder

Labels

Blog Archive

Blogger tarafından desteklenmektedir.