Widgets

İncir Kuşları Geniş Özeti

type='html'>


İki kişilik yalnızlık ve Piruze’nin yazarı Sinan Akyüz’ün kaleminde Boşnak Kızın Bir Solukta Okunan Gerçek Hikâyesi…
Çok satan romanlarıyla tanınan ve geniş okur kitlesine sahip yazar Sinan Akyüz yine ses getirecek son kitabı İncir Kuşları için yazar Bosnalı bir genç kız olan Suada’nın gerçek yaşamından yola çıkıyor. Okuru savaşın ve aşkın yakıcı gücüne tanıklığa davet ediyor. Katıldığı bir radyo programında yaptığı açıklamalar da bu kitap için geniş bir tarih araştırması yaptığını da belirten Sinan Akyüz Bosna‘nın tüm bilinmeyenlerinin de ilk kez kaleme alındığını ekledi.
Sinan Akyüz dünyanın seyirci kaldığı bir soykırımı Suada’nın öyküsüyle yeniden gündeme getiriyor. Yakın tarihi edebiyatla buluşturan yazar, aşkın içinde “savaşı ve şiddeti”, savaşın içinde de “aşkı ve inancı” ustalıkla harmanlıyor. Bu romanla Bosna Savaşı’nın bilinmeyen bambaşka bir yüzü gün ışığına çıkarken; kitap, okuyucusuna sürpriz bir sonla veda ediyor.
Arka Kapak…
Aynı ırktan geliyorlardı. Aynı dili konuşuyorlardı. Bir tek dinleri farklıydı. Biri Müslüman Boşnak genci, diğeri ise Hıristiyan Sırp’tı. İkisi de konservatuardaki aynı Boşnak kızına âşık olmuşlardı. Ve bir gün bu iki genç, güzeller güzeli Suada’ya aşklarını ilan ettiler. Ancak gençlerden biri aşkına karşılık bulmuş, diğeri ise “Kalbimde iki kişiye yer yok” cevabını almıştı.
Takvim yaprakları 6 Nisan 1992’yi gösterirken bir bomba düştü beyaz zambakların açtığı yüreklere… Suada patlak veren savaşın estirdiği rüzgârda âdeta savrulan bir yaprak gibiydi. Savruldu, savruldu, savruldu… Sonra da kader onu bir zamanlar ‘hayır’ dediği genç adamın eline esir düşürdü. Genç adam, o gün ela gözlü çöl ahusuna bakmış “Kader bizi ne inanılmaz bir şekilde birleştirdi, görüyor musun Suada?” demişti.
Modern zamanlarda Avrupa’da yaşanmış bir soykırımda, kadere inananların romanıdır İncir Kuşları…
Bu kitap tamamen gerçeklere dayanmaktadır…


tags : incir kuşları kitapı,incir kuşları geniş özeti,incir kuşları izle,sinan akyüz son kitabı,sinan akyüz son kitap özeti,sinan akyüz kitap özet,sinan akyüz 2012 kitap özeti,sinan akyüz geniş özeti,incir kuşları kitap özeti,incir kuşları özeti,incir kuşları roman tahlili,sinan akyüz incir kuşları,sinan akyüz incir kuşları ozet


0 yorum:

Yorum Gönder

Labels

Blog Archive

Blogger tarafından desteklenmektedir.